آموزش طراحی سایت با پی اچ پی

آموزش PHP

توسط admin | گروه برنامه نویسی | 1399/03/15

نظرات 0

آموزش طراحی وب سایت با PHP

PHP  و به طور عام LAMP كه تركيبي از Linux, Apache, MySQL و PHP/Perl/Python در سطح بسيار گسترده اي توسط شركتهاي هاستينگ و با قيمتهاي مناسب ارائه مي شود، شما خيلي آسون مي تونيد با چيزي كمتر از ماهيانه 3 هزار تومان سرايسي را در اختيار بگيريد كه 90 درصد احتياجات شما را برطرف كنه، اما مسلما در تمام سرايسهاي ارائه شده امكانات PHP اي كه در اختيار شما قرار مي گيرند يكسان نيستند و تا حد بسيار زيادي به تنظيمات فايل php.ini و همچنين extension هاي نصب شده بستگي دارد پس يك انتخاب خوب مي تونه شما را از شر دردسرهاي احتمالي در آينده نجات بده!

علاوه بر توجه به اين موارد دونستن اينكه آيا admin شما به تمام سوالات و مشكلات شما پاسخ مي ده و يا اينكه از سواد كافي برخورداره هم بسيار مهم هستند و شما مي تونيد اين اطلاعات را از مشتريان قبلي سرايس دهنده به دست بياريد، خوب حالا به موارد عمومي اي كه شما بايد هنگام خريد دقت كنيد مي پردازم:

تركيبي از PHP و Apache 1.3
      از ديدگاه كارايي و مطمئن بودن اين زوج بهترين تركيب را به دست مي دهند، از سرايسهايي كه از Apache 2.x استفاده مي كنند بپرهيزيد، با توجه به تمام كارايي و قدرت Apache 2 اين نسخه هنوز براي كار با PHP به طور كامل آماده نشده، همچنين ازمدير سايت بخواهيد كه توزيع لينوكس نصب شده بر راي هاست را به شما اطلاع دهد، هر چي بيشتر بدونيد كه با چه نرم افزارهايي سراكار داريد بهتره.
   آيااجازه دسترسي SSH به سرار در اختيار  شما قرار مي گيرد؟
SSH يك ارتباط امن به سرار را براي شما فراهم مي كند كه با استفاده از اون مي تونيد كارهاي مختلفي را با استفاده از command line لينوكس و يا SCP ( كپي امن) انجام بديد، از هر هاستي كه به شما اجازه دسترسي از طريق telnet را ميده پرهيز كنيد، براي كاربران ويندوز Putty[1]مي تونه يك محيط command line عالي را راي SSH به وجود بياره، همچنين WinSCP[2] مكانيزم امني را براي انتقال فايلها راي SSH فراهم مي كنه ،اصلا از FTP استفاده  ممكن است بعضي از هاستها ادعا كنند كه اين يك شكاف امنيتي است اما هاستهاي حرفه اي مي دانند كه امنيت همراه باابهام [Security by obscurity] هرگز نمي تواند جايگزين امنيت واقعي شود، اطلاعاتي كه توسط phpinfo در اختيار شما قرار داده مي شه هيچ مشكلي را براي هاستي كه با استفاده از لينوكس، آپاچي و قايراالها به خوبي تنظيم شده ايجاد نمي كنه.
   آياPHPبه صورت يك ماژول نصب شده است؟
   از لحاظ كارآيي اين نوع نصب به مراتب بهتر از CGI است.
آيا تنظيم Allowoverride در Apache به درستي تنظيم شده است؟
    اين تنظيم، اين قابليت را به شما مي ده كه با استفاده از فايل .htaccess تنظيمات php.ini را تحت تاثير قرار بدين.
  آيا Safe Mode غير فعال شده است؟
safe_mode      در فايل php.ini از لحاظ تئوري كاربران را از اجراي دستورات و يا توابع مشخصي كه با بحث امنيت در ارتباط هستند منع مي كند، در واقع safe_mode چيزي نيست جز يك دردسر بزرگ وقتي كه بخواهيد با PHP كارهاي جدي انجام بدهيد!
سياست شركت در قبال اطلاع رساني به شما هنگام ايجاد تغييرات چيست؟
     كم نيستند شركتهايي كه به يكباره تنظيمات php.ini را تغيير مي دهند و مثلا register_globals را مرتبا راشن و خاموش مي كنن.
      از PHP Extensions نصب شده آگاهي بيا بيد.
      از هاست بخواهيد كه Extensions نصب شده را به شما اطلاع دهد و توجه داشته باشيد كه اكستنشن XSLT حتما نصب شده باشد و همچنين اطمينان حاصل كنيد كه اين اكستنشنها هميشه در دسترس خواهند بود.
     و در نهايت ميزان اطلاعات شركت را نسبت به PHP بسنجيد، مسلما شما از اونها توقع نداريد كه برنامه هاي كامل با استفاده از PHP بنويسن اما اگر اونها تا حدودي با PHP آشنا باشند نيازهاي شما را بهتر درك مي كنند.
 ساخت تصاوير امنيتي با php
چندي پيش در يکي از انجمنها بحث داغي در مورد برتري php بر asp.net و يا برعکس asp.net بر php شکل گرفته بود طرفداران asp.net در موضوعاتي در همان انجمن سوالي در مورد ساخت و توليد تصاوير امنيتي که رابوتها قابل به خواندن آنها نيستند مطرح کرده بودند و پاسخ آن موضوع را با تابعي مخصوص در asp.net داده بودند.

مطالعه ادامه مقاله در فایل WORD DOC   زیر . لطفا پس از دانلود مقاله ، یک فاتحه رفتگان مرا میهمان نمایید . . . 
 

 

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر