پشتیبانی: 09131253620
ارتباط با ما
تلگرام: 09131253620

برجسته ترین ها
گروه های مقاله ها
HyperLink


جی پی اس چیست GPS تاریخ درج: ١٣٩۴/٠٣/٢٨

 GPS چیست

این دستگاه فقط نقش یک گیرنده ی رادیویی را دارد ،ولی در واقعGPSعبارتست ازیک صورت فلکی که مجموعه ای از27ماهواره است که با دقت هرچه تمام تر در مدار زمین به گردش در می آید. فاصله ی بین این27ماهواره وسرعت آن ها به گونه ای طراحی شده که هیچگاه تداخلی در کارشان ایجاد نمی شود وتمام زمین را تحت پوششقرار می دهد.
GPS
این ماهواره ها به طور دائم وشبانه روزی امواج رادیویی را به تمام سطوح زمین ارسال می کنند. لازم به ذکراست که امواج رادیویی درGPS برروی2فرکانس MHz1228وMHz1575 ارسال ی شود. درسیستمGPS به غیرازاین 27ماهواره تعداد3عدد ماهواره ی ضافی  به صورت یدکی وجود دارد که در صورت بروز نقص فنی دریکی از ماهواره های اصلی ماهواره ی یدکی شروع به کار می کند. ماهواره ها در فاصله ی 19300 کیلومتری زمین قرار دارند و روزی 2 دور به دور زمین می چرخند. 

GPS

کاربرد GPS

ایده ایجاد ماهواره GPS توسط وزارت دفاع ایالات متحده ی آمریکادرسال1970 ودرجهت کمک به نیروهای نظامی این کشور ساخته شد. البته این ماهواره علاوه برمصارف نظامی  برای مصارف عمومی مانند دریا نوردی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.شاید در فیلم های پلیسی دیده باشید که ردیابی برروی متهم نصب می کنند تا محل دقیق آن بروی نقشه الکترونیکی مشخص کنند ،این به وسیله ی GPS انجام می گیرد.همچنین در هواپیما به خلبان کمک می کند تا هیچگاه مسیرخود را گم نکند.

تگها: GPS   جی پی اس   گیرنده رادیویی   موقعیت یاب ماهواره ای   مکان یاب   
 

HyperLink

ارسال نظر در مورد این مطلب
نام :  
آدرس ایمیل :  
متن پیام :  
کد امنیتی :  
   
   
نظری برای نمایش وجود ندارد
 
این مطلب را به اشتراک بگذارید: