سئو یا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر

seo وب سایت چیست

توسط admin | گروه SEO | 1396/07/17

نظرات 0

 با توجه به حجم روز افزون اطلاعات در اينترنت، توجه استفاده كنندگان از منابع اينترنتي را به كيفيت اطلاعات بازيابي شده جلب مي كند. در حال حاضر، دروازه هاي اطلاعاتي (gateways) و كتابخانه هاي مجازي (Virtual libraries) تلاش مي كنند مجموعه اي از منابع با كيفيت را در حوزه هاي موضوعي مختلف ارائه كنند. در اين رابطه ، نكته اصلي و قابل ذكر اين است كه در طراحي آنها متخصصان موضوعي و به ويژه كتابداران شركت دارند و از مزاياي مهم آنها پيروي از روشهاي سازماندهي اطلاعات مورد استفاده در كتباخانه ها مي باشد.

به همين دليل اطلاعات بازيابي شده در يك حوزه موضوعي اطلاعاتي، به اصطلاح، غربال شده است كه به روشي علمي و بر اساس الگوهاي مشخص دسته بندي مي شود. به عبارت ديگر، جستجو در دروازه هاي طالاعاتي به صورتي هدايت شده انجام مي پذيرد و شما با مشكل بازيابي اطلاعات بسيار زياد، كم ربط يا نا مربوط مواجه نخواهيد بود. به اين ترتيب، ضمن آنكه در وقت شما صرفه جويي خواهد شد، تصوير بهتري از حوزه موضوعي مورد نظر و نيز شاخه هاي فرعي آن و ارتباط ميان آنها به شما ارائه مي شود. در نتيجه به فرايند افزايش دانش شما كمك بيشتري خواهد كرد. 

جستجو در وب : چگونه مي توانيد جستجوي موفق تري داشته باشيد؟

قبل از جستجو بايد به دقت بينديشيد كه چه اطلاعاتي را مي خواهيد بازيابي كنيد. به موضوع اصلي و موضوعهاي وابسته (نزديك به آن) و واژه هاي مترادف دقت كنيد. 

ابزار (موتور) جستجوي مناسب را انتخاب كنيد. موتورهاي جستجو در اينترنت به سه دسته تقسيم مي شوند. 

الف ) موتورهاي جستجوي موضوعي (سلسله مراتبي يا راهنما) (Directories) كه سياه اي از صفحه هاي اينترنتي را بر اساس موضوع دسته بندي مي كنند نظير: 

Yahoo, Looksmart, Magellan, Internet Guide, Google

ب ) موتورهاي جستجوي كليد واژه اي كه با استفاده از كليد واژه هاي مورد نظر مي توان در آنها به جستجو پرداخت ، مانند: 

Excite, Hotbot, Lycos, Google, Altavistar, Infoseek

 ج ) ابر موتورهاي جستجو (Meta Search Engine) اين موتورهاي جستجو تقاضهاي جستجوي شما را به طور خودكار به چندين موتور جستجو ارسال كرده و نتايج گرفته شده از آنها را براي شما نمايش مي دهند. 

در مورد چگونگي وارد كردن عبارت جستجو نيز بايد به چند نكته توجه كنيد: 

الف ) بهتر است هميشه از جستجوي پيشرفته (Advanced Search) در موتورهاي جستجو استفاده كنيد تا امكان استفاده از عملگرهاي منطقي نظير (And, Or, Not) و ساير امكانات نظير مشخص كردن زمان، مترادفها، تصاوير و ... را داشته باشيد.