تفاوتهای پایگاه های داده

تفاوتهای sql server با سایر پایگاه های داده

توسط admin | گروه sql | 1396/03/06

نظرات 0

 بانكهاي اطلاعاتي به دو دسته تقسيم بندي مي شوند كه عبارتند از: 

1) Desktop     Access-paradox, foxpro-Dbase 
2) client/server       sql-oracl/ 
مدل Desktop براي كامپيوتهاي single پيش بيني شده است. به اين شكل كه براي يك مجموعه كوچك كه با حجم زيادي از اطلاعات روبرو نيست مي تواند نياز ما را برطرف كند. 
بانكهايي مانند Access شاخص ترين عضو خانواده Desktop به حساب مي آيد. در اين نوع از بانكهاي اطلاعاتي، بانك اطلاعاتي ساخته شده بر روي يك hard قرار گرفته و براي ديگران قابل دسترسي مي‌باشد. اگر بخواهيم براي كاربران مختلف كه در اين سيستم كار مي‌كنند محدوديت هاي دسترسي تعريف كنيم با مشكل مواجه خواهيم شد چرا كه گزينه هاي امنيتي در آن نسبت به مدل client/server بسيار بسيار ضعيف مي باشد. البته در صورتيكه يك محيط شبكه داشته باشيم مي توانيم فايل ساخته شده Access خود را در داخل فايل server قرار دهيم و client ها به آن دسترسي داشته باشيم. 
sql
اگر بخواهيم از اين بانك كه نگهدارنده اطلاعات كارگزيني كارمندان و اطلاعات حقوق و دستمزد آنها باشد. گزارشي به شكل زير تهيه كنيم ليست كليه كارمندان را نمايش دهيد كه در دپارتمان 1 مشغول كار هستند و مي خواهيم جمع حقوق كارمندان اين بخش را مشخص كند. 
حداكثر سرعت در شكبه  LOO=>LAN
اين مشكلات مي تواند از زواياي مختلف بوجود بيايد: 
1- تمام پردازش ها در داخل client  انجام مي شود. 
2- در اين حالت نيازمند سخت افزار قوي براي client ها و وجود يك خطوط ارتباطي پرسرعت. 
3- از آنجايي كه هارد server قابل دسترس براي كليه client ها مي باشد امنيت اطلاعات server از بين خواهد رفت. 
4- اگر در اين مدل نياز به up date كردن برخي از ركوردها داشته باشيم بعد از آنكه ركوردها به client آمدند و تعدادي از آنها up date شدند بايد بر روي هارد server ذخيره گردد. 

 

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت برنامه نویسی و پایگاه داده

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر